Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Urządzanie wnętrz – do jakich celów wykorzystać można korek

Strona główna » Urządzanie wnętrz – do jakich celów wykorzystać można korek
Urządzanie wnętrz – do jakich celów wykorzystać można korek

Architekci i projektanci poszukują bez przerwy coraz to nowych materiałów wykończeniowych, za pomocą jakich mogliby realizować swoje pomysły i wizje. W ostatnim czasie coraz modniejszy jest korek, i to z paru różnych przyczyn. Tak naprawdę korek jest doskonale znany wszystkim miłośnikom wina i szampana, ponieważ to właśnie nim zamyka się butelki. Lecz kora z rosnących w południowej Europie dębów ma tak ciekawe właściwości, że znacznie wszechstronniej się ją wykorzystuje. Naprawdę popularne w ostatnim czasie się stają chociażby korkowe wykładziny.

Po pierwsze niezwykle elegancko i ładnie się prezentują, do dyspozycji jest dużo najróżniejszych faktur i kolorów, dzięki czemu każdy mógł będzie coś ciekawego dla siebie dobrać. Lecz warto także zwrócić uwagę na parametry użytkowe, a te nad wyraz dobrze się przedstawiają. Korek jako materiał naturalny zapewnia w środku odpowiedni mikroklimat, świetnie też chroni przed zbyt dużą wilgocią i rozwijaniem się grzybów i pleśni. Równocześnie ściany nim pokryte mają dużą odporność na wodę i zabrudzenia.

Bardzo ciekawie prezentują się też listwy zrobione z korka, jakie są kładzione w narożnikach między podłogą a ścianą. A jeżeli ktoś będzie chciał, to może również pod deski albo panele użyć podkłady z korka, cechujące się dużą wytrzymałością i elastycznością. Sporo informacji na temat korka, jak też sklepów które mają w ofercie produkty zrobione z tego materiału można znaleźć w internecie, przykładowo po podaniu w wyszukiwarce hasła korek ekspandowany.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz