Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy świadectwo energetyczne jest obecnie obowiązkowe

Strona główna » Czy świadectwo energetyczne jest obecnie obowiązkowe
Czy świadectwo energetyczne jest obecnie obowiązkowe

Jednym z istotniejszych dokumentów, które muszą posiadać właściciele wielu domów i mieszkań, jest Świadectwa energetyczne. Ten dokument ma przede wszystkim na celu poinformować, jak dużo jest potrzebne do jego ogrzewania i codziennej eksploatacji. A to różnić się może bardzo zależnie od rozmiaru obiektu, jego stanu technicznego i wyposażenia.

Zrobienie takiego świadectwa pozwoli na przykład wynajmującym czy kupującym oszacować, na jakie koszty muszą się nastawić i jakie inwestycje będą potrzebne. Samo świadectwo wykonane być może jedynie przez upoważnioną osobę, posiadającą niezbędne umiejętności i doświadczenie. Jeśli będzie chodziło o ceny, to wcale one nie są jakoś specjalnie wygórowane. Za niewielkie mieszkanie albo garaż bez problemów wystarczy kwota około 300 złotych, przy większych budynkach wzrośnie ona kilka razy.

Nasze przepisy określają dokładnie, jakie informacje mają zawierać prawidłowo wykonane Świadectwa energetyczne. W takich dokumentach musi się więc znaleźć frontowe zdjęcie budynku, dokładny plan ze wymiarowanymi pomieszczeniami, oraz informacja o konstrukcji stropów i ścian. Trzeba też uwzględnić technologię ogrzewania wnętrza, jak też podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. Ważnym elementem także będą obliczenia zrobione przez osobę która taki certyfikat ma przygotować, do których bierze się uzyskane dane. Taki certyfikat po wykonaniu jest ważny przez dziesięć lat, ale jeśli wykona się w międzyczasie się jakieś istotne przeróbki, to trzeba go zrobić jeszcze raz.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz